Forum Strona Główna Forum
Forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ścieżki specjalizacyjne
Autor Wiadomość
raven 
Obserwator

Wysłany: 2 Maj 2007, 11:22   Ścieżki specjalizacyjne

Witam serdecznie, jestem tegorocznym maturzystą i rozważam studiowanie na ISNSIe.
Szczególnie zainteresowały mnie specjalizacje które studenci mogą wybierać na 3 roku studiów. Moglibyście coś o nich powiedzieć? Rozumiem, że jednocześnie można mieć tylko jedną specjalizację? Które z nich są najbardziej popularne? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi:)

żyła 
Początkujący

Wysłany: 4 Maj 2007, 23:13   Re: Ścieżki specjalizacyjne

raven napisał/a:
Witam serdecznie, jestem tegorocznym maturzystą i rozważam studiowanie na ISNSIe.
Szczególnie zainteresowały mnie specjalizacje które studenci mogą wybierać na 3 roku studiów. Moglibyście coś o nich powiedzieć? Rozumiem, że jednocześnie można mieć tylko jedną specjalizację? Które z nich są najbardziej popularne? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi:)

zapraszamy do nas, zapraszamy :)

ok, no to po kolei, tyle ile wiem 8) Kończę właśnie 2 rok, i jestem na etapie wybierania ścieżek. Zacznijmy od tego, że nie wybierasz tylko jednej(chyba, że chcesz), tylko ile chcesz. Oczywiście człowiek sie nie rozdwoi, dlatego cięzko wyrobić biorąc więcej niż 3 ścieżki(najczęcxiej chyba są brane 2). Ich większa ilość jest dobra ze wzg. zarówno na wykształcenie i papierek po zakończeniu, jak i z praktycznego pkt. widzenia- żeby zaliczyć rok ,musisz ciułać pkt. za fakultety(przedmioty dodatkowe), które opróćz pkt. nie dają niczego więcej. Więc zamiast chodzić na nie, bierzesz drugą czy trzecią ścieżkę i masz 2 w 1, pkt. i konkretne rzeczy.
Szczerze mówiąc, ścieżkami mój rok zaczął się interesować dokładniej dopiero teraz, kiedy musismy się decydować- ale to ponoć normalne :) Mamy mieć na dniach spotkania inf. z prowadzącymi ścieżki, ale ponoć rok temu tylko kilku prowadzących się wysiliło i je zorganizowało, reszta się nie przejęła :] Póki co, jedyne co wiem/wiemy o nich, to tyle co usłyszymy od znajomych ze starszych lat.....
Ja wybieram chyba 2 lub 3 ścieżki.tutaj masz ich listę- http://www.isns.uw.edu.pl..._wieczorowe.pdf Biorę 7, bo wydaje mi się najbardziej konkretna i przyszłościowa (mogąca dać nieopisane wręcz bogactwo hehe :wink: :P ) Prowadzącej nienawidzę(sama zrozumiesz dlaczego jeśli zaczniesz u nas studiować, bo będziesz miała do czynienia z TąKtórejImieniaNieMożnaWymawiać ),a zajęcia ponoć są nudne, cięzkie i ogólnie bleee.
Dodatkowo ścieżke 10- bo przekonały mnie do niej zajęcia z tego semestru, i rewelacyjne prowadzące. Te zajęcia będą miłe i przyjemne, a przy tym interesujące mnie.
I ostatnia to będzie chyba 4, bo ponoć sa fajne zajęcia, i opłaca się na nią iść(choć prowadzący jest również wybitnie ciężki-poznasz na 1 roklu, ale ponoć na ścieżce jest całkiem spoko)
Jeśli bierzesz więcej niż 1 ścieżkę, to jedna jest Twoją główną, a reszta dodatkowymi. Nie chcę siać głupich plot, ale słyszałem kiedyś, że ponoć od Twojego rocznika zaczynając za dodatkowe ścieżki trzeba będzie zapłacić- ale mówię, to nic pewnego :]. Najbardziej oblegana jest ściezka negocjacyjna. na którą trzeba dodatkowo spełnić kryteria-odp. ocena z egz. z psych na 1 roku i chyba czegoś z 2 roku.
Tak naprawdę, to o ścieżki możesz się zacząć marwić będąc już długo studentką isns-u, bo jakoś sie tym nikt specjalnie nie przejmuje przez pierwsze niemal 2 lata studiów :)

michaq 
Forum homee

Wysłany: 28 Maj 2007, 22:47   Re: Ścieżki specjalizacyjne

żyła napisał/a:
fakultety(przedmioty dodatkowe), które opróćz pkt. nie dają niczego więcej.

To chyba zbyt radykalny pogląd :twisted:

Odpowiedz do tematu